Prelekcje i szkolenia ortopedyczne

Prelekcja o ortopedii

Jako ortopeda sportowy oraz specjalista w traumatologii ruchu, uczestniczę w wielu konferencjach, kongresach oraz szkoleniach. Nie tylko sam nauczam, ale również zdobywam nową wiedzę, którą potem wykorzystuje w trakcie leczenia moich pacjentów.

Dzielę się swoimi doświadczeniami z zakresu medycyny sportowej oraz zachowawczego i operacyjnego leczenia ortopedycznego. Szkolę polskich, a także zagranicznych lekarzy, m.in. w Szkole Artroskopii Smith+Nephew.

Instruktor Szkoły Artroskopii Smith+Nephew

Szkoła Artroskopii Smith+Nephew (SNACE) to ogólnopolska inicjatywa edukacyjna, która naucza w zakresie małoinwazyjnych technik operacyjnych. Skupia uznanych ortopedów traumatologów oraz najważniejsze ośrodki medyczne w kraju, które specjalizują się w artroskopii. Odbywające się w niej szkolenia znajdują się zarówno na poziomie początkującym, jak i zaawansowanym oraz master.

W SNACE jestem instruktorem oraz wykładowcą cyklu kursów dotyczących technik artroskopowych, które wykorzystywane są w chirurgii ortopedycznej.

Wykłady i kursy ortopedyczne

Ze względu na swoją specjalizację – medycyna sportowa i techniki artroskopowe – jestem często zapraszany do uczestnictwa w różnych projektach edukacyjnych jako prelegent lub szkoleniowiec. Poniżej znajduje się kilka przykładów.

Artroskopia kolana – kurs średniozaawansowany i zaawansowany

W dniach 7-8.09.2023 roku prowadziłem szkolenie w Centrum Edukacji Medycznej w Warszawie z artroskopii kolana. Podczas tych spotkań prowadziłem wykłady z mocowania dwukorówkowego przeszczepu ACL techniką GraftLink.

Kurs zaawansowane techniki artroskopowe w stawie kolanowym

04.04.2023 uczestniczyłem jako wykładowca w kursie organizowanym w Poznań LAB z zakresu technik artroskopowych wykorzystywanych podczas chirurgicznego leczenia stawu kolanowego.

Andrzej Pyda prelegent ortopedii

Webinar KNEE arthroscopy -intermediate. SNACE

31.08.2022 roku prowadziłem międzynarodowy webinar organizowany przez SNACE, Szkołę Artroskopii Smith+Nephew. Podczas wykładu omawiałem diagnostykę oraz rekonstrukcję ACL, czyli więzadła krzyżowego przedniego.

Kontakt

Andrzej Pyda - ZnanyLekarz.pl