Urazy kończyn dolnych

Zwichnięcie, skręcenie lub złamanie to urazy nogi, które wymagają konsultacji ortopedycznej. Do specjalisty należy zgłosić się również w przypadku występowania stanów zapalnych stawów, uszkodzenia nerwów czy chorób zwyrodnieniowych. Sprawdź, jakie formy leczenia może zaoferować ortopeda.
wykorzystywane są w chirurgii ortopedycznej.

Medycyna sportowa

Leczenie ambulatoryjne

Leczenie operacyjne

Biologia w ortopedii

Ortopeda – czym się zajmuje?

Lekarz ortopeda jest specjalistą w zakresie leczenia schorzeń i urazów układu mięśniowo-stawowo-kostnego. Zajmuje się m.in. złamaniami, zwichnięciami oraz pozostałymi urazami narządu ruchu.

Do ortopedy należy się zgłosić m.in. w przypadku:

  • ograniczonej ruchomości;
  • obrzęków i bólów stawowych;
  • złamania, skręcenia czy zwichnięcia kończyn;
  • występowania stanów zapalnych kości lub stawów;
  • przeciążenia stawów.
Leczenie ortopedyczne Poznan

Ortopedzi prywatnie przyjmują bez skierowania, wystarczy umówić się na wizytę w wybranej placówce. W przypadku leczenia w ramach NFZ konieczne jest posiadanie skierowania od lekarza rodzinnego.

Formy leczenia ortopedycznego

W zależności od schorzeń, na które cierpią pacjenci, ortopeda może zalecić:

  • leczenie ambulatoryjne, zachowawcze, polegające na przyjmowaniu odpowiednich leków, wykonywaniu ostrzykiwań, a także na rehabilitacji;
  • leczenie operacyjne przeprowadzane przez ortopedę traumatologa (potocznie nazywanego chirurgiem ortopedą) w ramach chirurgii urazowej – m.in. rekonstrukcje, korekcje oraz zabiegi artroskopowe.

Często stosuje się także leczenie biologiczne w ortopedii, czyli tzw. medycynę regeneracyjną. Polega na wykorzystaniu technik biologicznych, takich jak ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym, terapie komórkami macierzystymi oraz terapie kwasem hialuronowym. Metody te zmniejszają ból, stany zapalne oraz przyśpieszają proces gojenia.

Lekarz może się specjalizować również w medycynie sportowej. Wtedy, podczas leczenia, ortopeda sportowy skupia się na jak najszybszym przywróceniu pełnej sprawności.

Traumatolog narządu ruchu i ortopeda Poznań – prywatnie

Andrzej Pyda chirurg

Andrzej Pyda jest ortopedą oraz traumatologiem narządu ruchu, który przyjmuje pacjentów w prywatnych klinikach w Poznaniu. Specjalizuje się w szczególności w urazach kończyn dolnych, a także w medycynie sportowej, co sprawia, że przyjeżdżają do niego pacjenci z całej Polski. Na wizytę można umówić się poprzez serwis ZnanyLekarz.

Kontakt

Andrzej Pyda - ZnanyLekarz.pl